Na czym polega nadzór BHP?

O tym, jak ważne jest wdrożenie sprawdzonych i zalecanych przepisów BHP, wiadomo nie od dziś. Fachowy nadzór BHP w każdej z firm przyczynia się do zminimalizowania możliwości wystąpienia wypadków w pracy, jak również poprawia ogólne bezpieczeństwo i higienę pracy na każdym stanowisku. Warto współpracować z najlepszymi w branży!

Nadzór BHP w pracy, prowadzony przez doświadczonych profesjonalistów, to nic innego, jak prowadzenie istotnej i niezwykle ważnej, kontroli warunków bezpieczeństwa i higieny pracy na wielu stanowiskach. Komu warto go zlecić?

Spis treści:

  • Służba BHP – co to jest?
  • Kogo obowiązują inne zasady BHP?
  • BHP ważne w każdej firmie

Fachowy nadzór BHP to gwarancja wysokiej bezwypadkowości w pracy oraz realne zwiększenie warunków bezpieczeństwa. Służby BHP czuwać będą kompleksowo nad tym, by w całym przedsiębiorstwie przykładnie przestrzegano tak ważnych, bezcennych nieraz, zasad bezpieczeństwa i higieny. To obowiązek, z którego nie sposób się wymigać. Warto przekazać go profesjonalistom. Niech oni zajmą się tak ważnym nadzorem wdrożenia aktualnie obowiązujących przepisów BHP.

Służba BHP – co to jest?

Przepisy kodeksu pracy oraz dodatkowe rozporządzenia decydują o konieczności wdrożenia w każdym przedsiębiorstwie ważnych zasad BHP. Podstawową rolą służby BHP pozostaje nic innego jak prowadzenie profilaktycznych działań związanych z zapobieganiem wystąpieniu wypadków w pracy. W zakresie obowiązków specjalistów od BHP leży także kompleksowe doradztwo w dziedzinie wdrażania rozwiązań służących podniesieniu poziomu bezpieczeństwa i higieny pracy. Rolą inspektorów BHP jest kontrolowanie pracowników podczas wykonywania codziennych obowiązków zawodowych. I taki nadzór BHP warto zlecić tym, którzy znają się na nim najlepiej i w ofercie swoich usług mają właśnie zarówno nadzór jednorazowy firm, jak i stały.

Kogo obowiązują inne zasady BHP?

Szczególnej kontroli podczas nadzoru BHP podlegają te stanowiska pracy, na których zatrudnione są chociażby kobiety w ciąży, kobiety karmiące piersią, osoby niepełnosprawne lub pracownicy młodociani. Rygorystyczna kontrola dotyczyć będzie i tych stanowisk pracy, w których obowiązki zawodowe wykonywane są w systemie zmianowym lub dotyczą pracy w nocy. Fachowo przygotowane służby BHP odpowiadają dodatkowo również za udział w ocenie ryzyka zawodowego na danym stanowisku – takie zestawienie danych powinno być zgodnie z prawem przedstawiane pracodawcy przynajmniej raz w ciągu roku.

BHP ważne w każdej firmie

Co w praktyce daje fachowy nadzór BHP w każdej z firm? Przede wszystkim do minimum maleje możliwość wystąpienia wypadku w pracy. Przy tym wszystkim znacznie wzrasta poziom bezpieczeństwa pracowników danej firmy. Warto pamiętać, że prawidłowo działające organy BHP mają nie tylko kontrolować i egzekwować właściwe wdrażanie aktualnie obowiązujących przepisów, ale również dobrze doradzać w skutecznym ich wdrażaniu. Z tych wszystkich wymienionych funkcji po prostu warto korzystać z myślą o zapewnieniu pracownikom jak najlepszych i najbardziej bezpiecznych warunków pracy.

Recent Posts
BHP w firmie - obsługa stała czy jednorazowa?Nowe przepisy